Naše zkoumání pivního vesmíru přineslo první zajímavé výsledky. Původně jsme chtěli odtajnit symbolicky jen pět pivních objektů. Naše objevitelské nadšení však bylo silnější a my se s tebou o něj teď podělíme. Prozkoumali jsme nejdříve pražskou a středočeskou pivní galaxii. Zde jsme prozatím objevili 15 zajímavých objektů, které doporučujeme k detailnějšímu průzkumu. Pojďme pěkně podle abecedy.

Pivovar Beznoska vaří pivo na pražském Proseku od roku 2013. Do úvodní nabídky jsme pro tebe zatím objevili 5 unikátních objektů: dva ležáky, dvakrát “ale” a jedno pšeničné pivo. Zejména nás zaujala IPA s aktuálním názvem “Druhá vlna”. U Beznosky je bezpochyby stále co objevovat. Máme zprávy, že jen během roku 2020 se podařilo v areálu vypozorovat 52 různých pivních objektů.

První zmínky o vaření piva v Kounicích sahají až na přelom 16.století. Už více než stoletou tradici má zdejší sladovna a dokonce se v obci kdysi pěstoval i chmel. Nás však hlavně zajímá rok 2012, kdy byla znovuobnovena výroba piva. Odborné znalosti pana Klusáčka, majitele sladovny, se příznivě odráží i na kvalitě místního piva. Vychutnáte si nejen českou klasiku - světlý 12°ležák, ale i limitovanou edici IPA nachmelenou japonskou odrůdou chmele Sorachi Ace.

Pivovar PanaCzech je jedním z nejmladších pražských pivovarů. Jeho zakladatel Ondřej Vrkoč jej postavil hned vedle rodinného domu v Dolních Měcholupech, kousek od rušné Kutnohorské ulice. PanaCzech se nebojí experimentovat, a tak v jeho nabídce najdete např. IPA 11° Loki. Každá várka tohoto piva je trochu jiná, protože se mění složení použitých chmelů. Sám výrobce o něm říká, že „Loki je úskočný padouch“. Klasikou značky jsou 11° ležák Thor, hudebně naladěná desítka Queenie a ve startovní nabídce je doplňuje silný, ale dobře pitelný 16° R.I.P.. Zkratka tě možná trochu vyděsí, ovšem nejedná se o "Rest In Peace", ale o "Red Imperial Pils”.

Pivovar Uhříněves navazuje na rodinnou pivovarnickou tradici sahající až do 19.století. Po vynucené “znárodňovací” pauze byl pivovar obnoven v roce 2016 a zakládá si na výrobě chuťově plných piv z nejlepších surovin klasickým spodním kvašením v otevřených kádích a pomalým dokvašováním při nízkých teplotách. Hýčkaným klenotem je čtrnáctistupňový Alois, který nemůže chybět ani v naší úvodní nabídce. Doplňují jej dvě svrchně kvašená piva a třešničkou na dortu je silný polotmavý speciál s přísadou jedlých kaštanů, obzvláště vhodný pro dlouhé zimní večery:).

Takže vybírej, objevuj, hodnoť a těš se na další přírůstky!