Jmenuju se Tomáš. Vytvořil jsem tento e-shop. A tady je můj pivní příběh.

S pivem jsem se poprvé seznámil symbolicky na chmelové brigádě na VŠ. Vztah přerostl ve vážnou známost během studentských večerů v žižkovských hospůdkách a při oslavách úspěšně složených zkoušek v restauraci U Fleků v centru Prahy. Roční líbánky v Belgii mě pak doslova nadchly. Nejenže jsem poprvé ochutnal svrchně kvašené pivo, ale naprosto mě uchvátila pestrá pivní kultura, kde každý druh piva má svůj vlastní druh sklenice.

K prvnímu zasnoubení došlo v roce 1994, kdy jsem nastoupil jako obchodní zástupce v Jarošovském pivovaru. Tohle vzplanutí sice dlouho nevydrželo, ale po tříleté pauze přišla láska jako hrom. Zavolali mi z Plzně a já vyrazil na misionářskou výpravu do Británie. Zaváděl jsem na ostrovech čepovanou "Plzeň" do tradičních hospod, prodával “třetinky” do stylových barů a 660 ml balení do supermarketů. A mé pivní obzory se ještě více rozšířily. Dopřál jsem si první India Pale Ale a neustále žasnul nad širokým výběrem piva v britských supermarketech či specializovaných prodejnách s alkoholem.

Psal se rok 1999 a já jsem při návštěvě Portlandu na západním pobřeží USA objevil “craft brewing”. Směsice chutí, barev, sklenic a etiket byla fascinující. A já jsem rád, že se teď k tomu všemu mám příležitost po letech vrátit. Zavzpomínat na čerstvého Kozla na Žižkově, belgické “Bolleke” ve stylové sklenici, konzistentně kvalitní Plzeň i na pestrost oregonské “craftbeer” scény. Zavzpomínat a propojit. Zároveň pak podpořit české minipivovary, které vedou misi za kvalitní a čerstvé pivo a mají pivní inovaci ve své DNA.

Proto jsem založil tento e-shop. Chci, aby sis mohl dopřát pivo či pivní styl, o kterém jsi dosud neslyšel. Aby sis mohl doma vychutnat pivo, které běžně nenajdeš v supermarketu a pro které bys jinak musel urazit desítky nebo stovky kilometrů.

PETPIV.cz - čerstvé pivo až k tobě domů. Abys mohl objevovat. Na zdraví!

Tomáš Chytil

PS: A jaký je tvůj pivní příběh? Napiš mi na tomas@petpiv.cz anebo sdílej na našem Facebooku!